Sarımsaklı Dondurmaya Büyük İlgi

Sarımsaklı Dondurmaya Büyük İlgi

 • Sarımsaklı Dondurmaya Büyük İlgi

  Adına festival düzenlenen ve sarımsak diyarı olarak bilinen Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde bir işletmeci 'sarımsaklı dondurma' yaptı.

  İlçenin Cumhuriyet Caddesinde 15 yıldır pastanecilik yapan Bekir Çakaloğlu, ilçesinde yetiştirilen ürünlerin tanıtılmasıyla ilgili eksikliği görmesi üzerine uzun süredir bazı çalışmalar içerisinde olduğunu belirtti.

  Karadeniz'de hamsinin pilavının, çorbasının ve çeşitli yemeklerinin yapıldığını dile getiren Çakaloğlu, Taşköprü'nün en büyük gelir kaynağı olan sarımsağı da daha cazip hale getirip üreticiye katma değer sağlamak amacıyla sarımsaklı dondurma yaparak piyasaya sunduklarını ifade etti. Çakaloğlu, sarımsağı dondurmayla buluşturma kararını almasında yıllardır yanında çalışan bir elamanın sarımsak üreticisi olmasının etkili olduğunu söyledi.

  Yaklaşık 1 aydır sattıkları sarımsaklı dondurmanın kısa sürede vatandaşların beğenisini kazandığını anlatan Çakaloğlu, şehir dışından gelen vatandaşların dondurmaya büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

  Çakaloğlu, beyaz renkteki dondurmanın ilk tadımında sarımsak tadının alındığını, ancak ilerleyen sürede sarımsak aromasının hafif acımsı tadının farkedilmeden yenilebildiğini kaydetti. Çakaloğlu, Taşköprülülerin dünyaca ünlü sarımsağına sahip çıkması gerektiğini belirtti.

  Kaynak: Sabah  YORUMLAR  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.