Kalitenin Lezzetle Birleştiği Nokta; Cielo

Kalitenin Lezzetle Birleştiği Nokta; Cielo

 • Kalitenin Lezzetle Birleştiği Nokta; Cielo

  Kalitesi, lezzeti ve birbirinden değişik dondurma çeşitleriyle Beylikdüzü'nde kapılarını açan Cielo'nun sahibi Zeydan Eke ve oğlu  Eymen Eke ile 'Cielo dondurmalarını' konuştuk. 

  Kendinizden biraz bahseder misiniz?

  1966 yılında doğdum o zamanlar Lübnan'da yaşıyorduk. Baba mesleği olarak pastane işletiyorduk. Türkiye'ye (Batman'a) 1976 yılında geldik ve o zamandan günümüze kadar sektörün içindeyiz. 1976- 1995 yılları arasında Batman'da pastane işiyle uğraştık. Batman'a ilk pastaneyi açan da biz olduk. Daha sonra Mersin'e giderek orada pastane dükkanı açıp faaliyetlerimizi  devam ettirdik. İlk aldığım dondurma makinası Sevel marka bir dondurma makinasıydı. İki tane Toros marka araba fiyatına almıştım hiç unutamıyorum. Uzun süre İzmir'de kalmıştım makinayı yaptırmak için...

  Almanya'da 22 sene gastronomi üzerine çalıştık. Gelatoyu Almanya'da öğrendik, orada devam ettirdik daha sonra bir kolunu da Türkiye'ye taşıdık. Çünkü gelato bildiğimiz dondurmadan çok daha değişik. Biz gelatonun farkını gördüğümüz için Türk milletine de bu lezzeti sunmak istiyoruz. 

  Peki gelatonun farkı nedir? 

  Gelato, yaz kış yenilebilen bir dondurmadır, bol kremalı, bol meyveli ve oldukça besleyicidir. Gelato sert bir dondurma değildir. Biz Cielo olarak kalitemize çok güveniyoruz. Malzemelerde en kaliteli olanlardan seçiyoruz. Biz Cielo'yu; 'Kalitenin lezzetle birleştiği nokta' olarak tanımlıyoruz.

  Cielo ne zaman açıldı?

  Cielo'yu 1 Mart'ta açtık fakat resmi açılışını  4 Nisan Cumartesi günü  yapacağız. Şuan makinaları ve dükkanı tanımak, onlara alışmak ile meşgulüz. Biz Ciello olarak tescilli bi markayız.   

  Cielo olarak gelecek hedefleriniz neler?

  Hedefimiz sektörde iyi bir yere gelebilmek. Zaten firmamız kalitesiyle ve farkıyla çok güzel yerlere gelecektir buna çok inanıyoruz ve biliyoruz. İnsanlara kaliteli dondurma tükettirip farkımız göstereceğiz. İnsanlarımızın yeni ve modern dondurmaları tatmaları için çalışacağız. 

  Favori çeşitleriz neler?

  Bizim dondurma çeşitlerimiz çok fazla, aklınıza gelen tüm çeşitler bizde mevcut... Şirinler, cookie, rafeello ve meyve kuplarımız favoriler arasında. Cielo olarak görselliğe ayrıca çok önem veriyoruz. Yani kısaca söylemek gerekirse Ciello için en önemli şeyler; sunum,lezzet, kalite ve görsellik... 

  Gelato Magazin hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?

  İtalya fuaraında Mücahit Bey (Erdem) ile görüştük, kendisi bize 'Gelato Magazin'i anlattı. Bizi bu konuda aydınlattı. Bu fikir bizi çok heyecanlandırdı çünkü sektör için çok önemli ve büyük bir adım olduğunu düşünüyoruz. İnsanlara dondurmayı tanıtmaya, anlatmaya çalışıyor. Gelato Magazinin yaynlarını çok samimi ve iyi niyetli buluyoruz. Bundan sonra hep görürşeceğiz ve iyi işlere imza atacağız diye düşünüyorum. 

  Cielo'nun facebook sayfası için tıklayınız.  YORUMLAR  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.