Soft Dondurma Hakkında Her Şey

Soft Dondurma Hakkında Her Şey

 • Soft Dondurma Hakkında Her Şey

  Kış aylarına girmemizle birlikte soft dondurmaya yönelik ilgi de artmaya başladı. Uzmanlar ve biz, her ne kadar dondurmanın yaz kış gönül rahatlığıyla tüketilecek yararlı bir gıda olduğunu söylesek de, hala birçok kişi kışın dondurma yemek konusunda şüpheye düşüyor. Bu yüzden dondurma severler kışın, diğer dondurma çeşitlerine göre nispeten daha sıcak olan soft dondurmayı tercih ediyor. Biz de soft dondurmayla ilgili bir araştırma yaptık ve sizlerle paylaşmak istedik.

  Soft dondurma

  4 bin yıllık tarihi olan, 7’den 70’e herkes tarafından sevilerek yenen dondurmanın yapılış ve sunuş tarzına göre çeşitleri vardır. Son zamanlarda revaçta olan çeşitlerinden biri ise birçok kişi tarafından Burger King veya Mc Donald’s dondurması diye bilinen soft, yani yumuşak dondurma. Soft dondurma, diğer dondurma çeşitlerine göre daha sıcaktır ve krema gibidir. Bu yüzden insanlar genellikle kış aylarında soft dondurmayı tercih ederler. Soft dondurmada, diğer dondurmalardan ve tatlılardan daha az kalori bulunur. İçinde bulunan vitamin ve minareller ve de ısısının yüksek olması sebebiyle birçok ebeveyn, çocuklarına soft dondurma yedirmektedir. 

  Soft dondurma nasıl üretilir?

  Soft dondurma üretmek, uzmanlık gerektirmiyor. Soft dondurma makineleri sayesinde hızlıca ve sağlıklı bir şekilde dondurma üretebilirsiniz. 

  Soft dondurma makinesinin özellikleri neler?

  Mekanın ihtiyacına göre set üstü ya da ayaklı modeller mevcut.
  Tüketim miktarına göre pompalı ya da pompasız modeller mevcut.
  Tüm cihazlarda dondurmanın kıvamı net olarak ayarlanabiliyor, istenildiğinde değiştirilebiliyor.
  Bölgenin sıcaklığına göre dondurmayı sertleştirmek veya yumuşatmak oldukça kolaydır.
  Tam güvenlik sistemiyle donatılmış cihazlar, voltaj değişikliklerinde, yanlış ayarlamalarda kendini kapatıyor.
  Malzeme eksildiğinde veya temizleme gerektiğinde uyarı sinyali veriyor.
  Opsiyonel olarak iki hazneyi ayrı ayrı kontrol edebilme ve istenirse birinden dondurma alırken diğerinden Milk Shake ve frozen yogurt alabilme özelliği bulunuyor.

  Soft dondurma makinesi nasıl kullanılır?

  Soft dondurma makinesi elektrikle çalışır ve sürekli fişe takılı olması gerekir. Makinenin içine dondurma karışımını döktükten sonra düğmeye basarsınız ve makine, dondurmayı yapmaya başlar. Dondurma set edilen değere geldiğinde makine durur ve dondurmanız hazır hale gelir. Bu işlem yaklaşık 15 dakika sürer. 

  Soft dondurma ve soft dondurma makinesiyle ilgili en çok merak edilenleri yukarıda paylaştık. Yapımı hızlı ve kolay, tadı lezzetli olan bu dondurmayı siz de bir deneyin!

     YORUMLAR  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.