Çiftlikten Dondurmaya!

Çiftlikten Dondurmaya!

  • Çiftlikten Dondurmaya!

    Antalya'nın 1050 metre yüksekliğinde bulunan Elmalı ilçesinde 2009 yılında saanen* keçi çiftliği kuran firma, 2010 yılında peynir ve dondurma üretim denemelerine başlamıştır. Firma sahiplerinden Celal Subaşı, Türkiye'de Maraş'ın kesme dondurması hakkında danışmanlık hizmeti alıp, bu tarz dondurma üstünde birçok denemelerde bulunmuştur. Bunun sonrasında, İtalya'da İtalyan tarzı dondurma eğitimlerine katılan, bu iki dondurma tarzı arasında ısırılınabilir bir kıvamda kendisine ait bir formülü iki senelik bir arge çalışmasının ardından oturtmuş ve bu formül üretime başlanmıştır. Yapılan keçi çiftliği, ata yadigarı olan 150 senelik bir Osmanlı konağının arka avlusunda ve dondurma üretim tesisi de konağın iç avlusunda bulunuyor. Bu yüzden firmanın markası Elmalı Konak olarak seçilmiştir. Çok uzun yıllardır tarımla uğraşan bir aile olmanın avantajını kullanarak taze ve lezzetli meyvelerden sağlıklı dondurma ve sorbeler yapmakta olan firma, tamamen doğal içerikli malzemeler ve taze kaymak kullanmaktadır. Ürünlerinde sadece kendi çiftliğinde üretilen %100 keçi sütü bulunmaktadır. 20’yi geçkin çeşidinin yanında Stevia bitkisinin şekeriyle yapılan diyet dondurmalar da çok ilgi görmektedir. 

    İlk Şubesini Elmalı'da açan Elmalı Konak Dondurma, ardından Korkuteli Antalya'nın seçkin restaurantları Finike Kaş ve en son Antalya Lara'da Gurme Dondurma franchise ile büyümeye devam etmektedir.

    Unutulmamalıdır ki her dondurma güzeldir ve 7’den 70’e sevilerek yenilir. Her dondurmacı da kendi dondurmasının en iyisi olduğunu düşünür. Aksini düşünseydi sürekli formül değiştirerek en iyisi olmak için çaba sarf ederdi. En masum ve besleyici tatlı şüphesiz ki dondurmadır. Hayatınız dondurma tadında olsun! 

    Ps: Elmalı Konak Dondurma va Peynir, Hasan Subaşı çiftliği ürünleridir.

    *Saanen keçi: İsviçre kökenli, rengi beyazdan kreme kadar değişen, genellikle boynuzsuz, erkeklerinde sakal dişilerinde çoğunlukla bir veya iki küpe bulunan, vücut yapısı süt verimine uygun harmonik, erken gelişmeleri ve uygun beslenmeyle çevre koşullarına uyum yeteneklerinin yüksekliğiyle tanınan, döl verimleri yüksek, sütçü bir keçi ırkı.    YORUMLAR

    alperen Dedi ki;
    Ya arkadaş hiç bir yerde şubelerinizin adresi yok mail de attık cevap veren olmadı tamam %100 olabilirde alamadıktan sonra boşa haber yapılmış oluyor ek e adres bilgilerinide ekleyin gidelim bizde alalım    Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.