Dondurma Sadece Bir Tatlı mı?

Dondurma Sadece Bir Tatlı mı?

 • Dondurma Sadece Bir Tatlı mı?

  Çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek… Herhalde dondurmayı sevmeyen, yemeyen yoktur. Peki dondurma sadece bir tatlı mı? Dondurmanın adeta bir vitamin deposu olduğunu biliyor muydunuz?

  Dondurmada protein, karbonhidrat ve yağ, A, B, C, D ve E grubu vitaminlerle birlikte kalsiyum, fosfor, magnezyum, sodyum, potasyum, demir ve çinko gibi mineraller de bulunuyor. Her gün dondurma yiyerek günlük vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca süt ve peynir, yoğurt gibi süt ürünlerini yemeyen çocuklara dondurma yedirerek, gelişimleri için gerekli vitamin ve minerallerin almalarını sağlayabilirsiniz.

  Dondurmanın yapımında süt ve süt ürünlerinin yanı sıra; şeker, glikoz şurubu gibi tatlılık verici maddeler, bitkisel yağ veya süt yağı, çeşidine göre çikolata, kakao, meyve, fındık/fıstık, karamel gibi besinler, salep, kıvam verici, doğal ve doğala özdeş aromalar bulunuyor. Bunlarla günlük tatlı ihtiyacınızı daha az kalori alarak giderebilirsiniz.

  Dondurma sadece bir tatlı değildir, içerisinde zengin vitamin ve mineraller bulunduran, herkes için yararlı bir besin kaynağıdır.  YORUMLAR  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.