İtalya’nın Portici Kentinden Bir Heyet Şehir Eşleştirme Programı İçin Kahramanmaraş’a Geliyor

İtalya’nın Portici Kentinden Bir Heyet Şehir Eşleştirme Programı İçin Kahramanmaraş’a Geliyor

 • İtalya’nın Portici Kentinden Bir Heyet Şehir Eşleştirme Programı İçin Kahramanmaraş’a Geliyor

  “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması” Projesi (VABpro) kapsamında yürütülen “AB-Türkiye Şehir Eşleştirme Programı” çerçevesinde, dondurmada marka olmuş bir ülke olan İtalya’nın Portici kentinden bir heyet, dondurma başta olmak üzere kültür ve turizm alanlarında işbirliği yapmak üzere 07-11 Eylül 2014 tarihleri arasında Kahramanmaraş’a geliyor.

  14-16 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenen “Şehir Eşleştirme Konferansı’nda Kahramanmaraş İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Dr. Erkan BULGAN’ın idaresindeki bir heyet tarafından, 33 AB ülkesinin şehir ve bölgelerinden gelen heyetlerle yoğun görüşmeler yapıldı. Bu görüşmeler sonucunda, İtalya’nın Portici Belediyesi ile ortak faaliyetler yürütmek için “Şehir Eşleştirme Programı Niyet Mektubu” imzalandı.

  Projenin ilk aşamasında Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’ndan 1, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden 1 ve Kahramanmaraş Valiliği’nden 3 kişi olmak üzere toplam 5 kişilik bir heyet, iyi uygulamaları yerinde görmek ve yapılabilecek ortak projeler konusunda görüşmeler yapmak üzere 26-31 Mayıs 2014 tarihinde Portici kentine bir çalışma ziyareti düzenledi. Projenin ikinci aşaması Portici Belediyesi heyetinin Kahramanmaraş’a yapacağı ziyaret ile devam edecek. Yapılan bu ziyaretler, iki şehir arasındaki işbirliğinin devamlılığına önemli katkılar sağlayacak.

  Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması” Projesi (VABpro) Hakkında Bilgi

  Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi”; Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı kapsamında, Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde gerçekleştirilen projelerin tam olarak hayata geçirilmesi, takibinin sağlanması ve halk nezdinde AB’ye üyelik sürecimizin daha sağlıklı anlaşılabilmesi için valiliklerin AB ile ilgili konularda hizmet kapasitesinin artırılması amacıyla geliştirilmiştir. Söz konusu proje ile İl AB Daimi Temas Noktaları ve İl Avrupa Birliğine Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurullarının etkinliklerinin ve valilik AB birimlerinin teknik ve idari kapasitelerinin artırılması ile valiliklerin AB’ye üyelik sürecimiz konusunda ilde önder kuruluşlar haline gelmesine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

  Kahramanmaraş Valiliği  YORUMLAR  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.