Italya’nin Portici Kentinden Bir Heyet Sehir Eslestirme Programi Için Kahramanmaras’a Geliyor

Italya’nin Portici Kentinden Bir Heyet Sehir Eslestirme Programi Için Kahramanmaras’a Geliyor

 • Italya’nin Portici Kentinden Bir Heyet Sehir Eslestirme Programi Için Kahramanmaras’a Geliyor

  “Valiliklerde AB Isleri Için Kapasite Olusturulmasi” Projesi (VABpro) kapsaminda yürütülen “AB-Türkiye Sehir Eslestirme Programi” çerçevesinde, dondurmada marka olmus bir ülke olan Italya’nin Portici kentinden bir heyet, dondurma basta olmak üzere kültür ve turizm alanlarinda isbirligi yapmak üzere 07-11 Eylül 2014 tarihleri arasinda Kahramanmaras’a geliyor.

  14-16 Nisan 2014 tarihleri arasinda düzenlenen “Sehir Eslestirme Konferansi’nda Kahramanmaras Il AB Daimi Temas Noktasi Vali Yardimcisi Sayin Dr. Erkan BULGAN’in idaresindeki bir heyet tarafindan, 33 AB ülkesinin sehir ve bölgelerinden gelen heyetlerle yogun görüsmeler yapildi. Bu görüsmeler sonucunda, Italya’nin Portici Belediyesi ile ortak faaliyetler yürütmek için “Sehir Eslestirme Programi Niyet Mektubu” imzalandi.

  Projenin ilk asamasinda Kahramanmaras Ticaret ve Sanayi Odasi’ndan 1, Kahramanmaras Büyüksehir Belediyesi’nden 1 ve Kahramanmaras Valiligi’nden 3 kisi olmak üzere toplam 5 kisilik bir heyet, iyi uygulamalari yerinde görmek ve yapilabilecek ortak projeler konusunda görüsmeler yapmak üzere 26-31 Mayis 2014 tarihinde Portici kentine bir çalisma ziyareti düzenledi. Projenin ikinci asamasi Portici Belediyesi heyetinin Kahramanmaras’a yapacagi ziyaret ile devam edecek. Yapilan bu ziyaretler, iki sehir arasindaki isbirliginin devamliligina önemli katkilar saglayacak.

  Valiliklerde AB Isleri Için Kapasite Olusturulmasi” Projesi (VABpro) Hakkinda Bilgi

  Valiliklerde AB Isleri Için Kapasite Olusturulmasi Projesi”; Katilim Öncesi Mali Yardim Araci kapsaminda, Avrupa Birligi’ne katilim sürecinde gerçeklestirilen projelerin tam olarak hayata geçirilmesi, takibinin saglanmasi ve halk nezdinde AB’ye üyelik sürecimizin daha saglikli anlasilabilmesi için valiliklerin AB ile ilgili konularda hizmet kapasitesinin artirilmasi amaciyla gelistirilmistir. Söz konusu proje ile Il AB Daimi Temas Noktalari ve Il Avrupa Birligine Uyum Danisma ve Yönlendirme Kurullarinin etkinliklerinin ve valilik AB birimlerinin teknik ve idari kapasitelerinin artirilmasi ile valiliklerin AB’ye üyelik sürecimiz konusunda ilde önder kuruluslar haline gelmesine katki saglanmasi hedeflenmektedir.

  Kahramanmaras Valiligi  YORUMLAR  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.