DONDURMACILARIMIZI TANIYALIM Veli Usta Dondurma

DETAYLI ARAMA

FİRMA ARA

 • Veli Usta Dondurma

  İL/İLÇE : İzmir / Çeşme

  Veli Usta Dondurma

  ÜYELİK TARİHİi: 05.09.2014

   

  ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİREN TATLAR 1983

  Misyon

  Her zaman dondurma severlerin ve müşterilerilerimizin istekleri doğrultusunda hedeflerimizi belirleyerek, teknoloji ve yenilikleri takip edip en iyisini ve en kalitelisini sunan, gelişen ve üreten Veli Usta olmaya devam etmek.


  Açıklama

  İlkokulu bitirdikten sonra pastacı çırağı olarak bu işe başlayan Veli Usta, kısa sürede usta yardımcısı, askere gitmeden öncede aranan ustabaşılarından biri oldu. Askerliğini de pastacı olarak yapan Veli usta, askerden geldikten sonra kendi dükkanı açmaya karar verdi. O zamanki sermayesi pastane açacak kadar yeterli olmayan Veli Usta, 10 m2'lik bir dükkana eski tarz bir dondurma makinesi alarak ilk şubesini çocukluğundan beri çok sevdiği İzmir–Çeşme’de açtı.

  Kısa zamanda ürettiği dondurmaların büyük beğeni toplaması ve taleplerin artmasıyla şubeleşme kararı alan Veli Usta, o günden bugüne geçen zamanda müşterilerin istekleri doğrultusunda 7 şube daha açtı. Bugün 350 m2 kapalı alana sahip üretim tesisinde günde 3 ton dondurma üretebilmektedir.

  2012 yılının yaz ayında artan bayilik taleplerine karşılık vermek amacıyla fauna ve florası keçi sütünün kalitesi bakımından çok geniş olan İzmir’in Seferihisar ilçesinde 7000m2 üzerine kendi enerjisini kendi karşılayan yeşil bir üretim tesisi kurmak için ilk adımı attı.

  Benzersiz lezzetin sırrı: Keçiler daha kaliteli bir süt elde etmek adına Dağ kekiği ve çeşitli otlar ile beslenirler. Sütün üretim tesisine hijyen ve doğallığını bozmadan ulaşması için krom tanklar kullanılır .

  Size daha sağlıklı ürünler sunmak adına belirli hijyen testlerinden geçen sütün dondurmaya dönüşme süreci ise şöyle; Türkiye'nin her köşesinden binbir emekle çıkarılan sahlepler daha toprakları üzerindeyken büyük titizlikle alınır, ayıklanır ve yıkanır. Bu sahlepler büyük krom kazanlarda Veli Usta'ya özgü bir şekilde kaynatılır. Kaynatılan sahlepler kuruması için özenle üretim tesisinin terasına serilir ve kuruyana kadar sürekli kontrol edilir. Kurutulan sahlepler eski tarz bir su değirmeninde taş ısınıpta yanmasın diye yavaş yavaş günlerce çekilir. Dağ kekiği ile beslenen keçinin sütü ve binbir emekle hazırlanan sahlep sütle buluştuğunda ve Veli Usta'nın lezzet formülü eklendiğinde eşsiz lezzet ortaya çıkar.

  Veli Usta, siz herşeyin en iyisini yiyebilesiniz diye karadutu Tire'den, kavunu Çeşme'den, çileği Emiralem'den, sakızı Chios'tan, Antep fıstığını Gaziantep'ten ve nicesini öz toprağından alır.

  Vizyon: Markamızı oluşturan, herzaman doğal salep, keçi sütü ve taze meyvelerden, üretilen Veli Usta dondurmasını hiçbir şekilde doğallığını bozmadan tüm dünyaya ulaştırıp herkezin bu lezzeti tatmasını sağlamak.

  Misyon: Her zaman dondurma severlerin ve müşterilerilerimizin istekleri doğrultusunda hedeflerimizi belirleyerek, teknoloji ve yenilikleri takip edip en iyisini ve en kalitelisini sunan, gelişen ve üreten Veli Usta olmaya devam etmek.

  Hedef: Sahip olduğu ürün kalitesini ve doğallığını bozmadan ,personelinden ve tedarikçilerinden yapabileceğinin fazlasını talep ederek mevcut diğer markaların müşterilerilerine alışkanlıklarını değiştiren lezzetler sunmak.   YORUMLAR  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.