DONDURMACILARIMIZI TANIYALIM Veli Usta Dondurma

DETAYLI ARAMA

FİRMA ARA

 • Veli Usta Dondurma

  İL/İLÇE : Izmir / Çesme

  Veli Usta Dondurma

  ÜYELIK TARIHIi: 05.09.2014

   

  ALISKANLIKLARI DEGISTIREN TATLAR 1983

  Misyon

  Her zaman dondurma severlerin ve müsterilerilerimizin istekleri dogrultusunda hedeflerimizi belirleyerek, teknoloji ve yenilikleri takip edip en iyisini ve en kalitelisini sunan, gelisen ve üreten Veli Usta olmaya devam etmek.


  Açiklama

  Ilkokulu bitirdikten sonra pastaci çiragi olarak bu ise baslayan Veli Usta, kisa sürede usta yardimcisi, askere gitmeden öncede aranan ustabasilarindan biri oldu. Askerligini de pastaci olarak yapan Veli usta, askerden geldikten sonra kendi dükkani açmaya karar verdi. O zamanki sermayesi pastane açacak kadar yeterli olmayan Veli Usta, 10 m2'lik bir dükkana eski tarz bir dondurma makinesi alarak ilk subesini çocuklugundan beri çok sevdigi Izmir–Çesme’de açti.

  Kisa zamanda ürettigi dondurmalarin büyük begeni toplamasi ve taleplerin artmasiyla subelesme karari alan Veli Usta, o günden bugüne geçen zamanda müsterilerin istekleri dogrultusunda 7 sube daha açti. Bugün 350 m2 kapali alana sahip üretim tesisinde günde 3 ton dondurma üretebilmektedir.

  2012 yilinin yaz ayinda artan bayilik taleplerine karsilik vermek amaciyla fauna ve florasi keçi sütünün kalitesi bakimindan çok genis olan Izmir’in Seferihisar ilçesinde 7000m2 üzerine kendi enerjisini kendi karsilayan yesil bir üretim tesisi kurmak için ilk adimi atti.

  Benzersiz lezzetin sirri: Keçiler daha kaliteli bir süt elde etmek adina Dag kekigi ve çesitli otlar ile beslenirler. Sütün üretim tesisine hijyen ve dogalligini bozmadan ulasmasi için krom tanklar kullanilir .

  Size daha saglikli ürünler sunmak adina belirli hijyen testlerinden geçen sütün dondurmaya dönüsme süreci ise söyle; Türkiye'nin her kösesinden binbir emekle çikarilan sahlepler daha topraklari üzerindeyken büyük titizlikle alinir, ayiklanir ve yikanir. Bu sahlepler büyük krom kazanlarda Veli Usta'ya özgü bir sekilde kaynatilir. Kaynatilan sahlepler kurumasi için özenle üretim tesisinin terasina serilir ve kuruyana kadar sürekli kontrol edilir. Kurutulan sahlepler eski tarz bir su degirmeninde tas isinipta yanmasin diye yavas yavas günlerce çekilir. Dag kekigi ile beslenen keçinin sütü ve binbir emekle hazirlanan sahlep sütle bulustugunda ve Veli Usta'nin lezzet formülü eklendiginde essiz lezzet ortaya çikar.

  Veli Usta, siz herseyin en iyisini yiyebilesiniz diye karadutu Tire'den, kavunu Çesme'den, çilegi Emiralem'den, sakizi Chios'tan, Antep fistigini Gaziantep'ten ve nicesini öz topragindan alir.

  Vizyon: Markamizi olusturan, herzaman dogal salep, keçi sütü ve taze meyvelerden, üretilen Veli Usta dondurmasini hiçbir sekilde dogalligini bozmadan tüm dünyaya ulastirip herkezin bu lezzeti tatmasini saglamak.

  Misyon: Her zaman dondurma severlerin ve müsterilerilerimizin istekleri dogrultusunda hedeflerimizi belirleyerek, teknoloji ve yenilikleri takip edip en iyisini ve en kalitelisini sunan, gelisen ve üreten Veli Usta olmaya devam etmek.

  Hedef: Sahip oldugu ürün kalitesini ve dogalligini bozmadan ,personelinden ve tedarikçilerinden yapabileceginin fazlasini talep ederek mevcut diger markalarin müsterilerilerine aliskanliklarini degistiren lezzetler sunmak.   YORUMLAR  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.