DONDURMACILARIMIZI TANIYALIM Via Gelato

DETAYLI ARAMA

FİRMA ARA

 • Via Gelato

  İL/İLÇE : Istanbul / Sisli

  Via Gelato

  ÜYELIK TARIHI: 05.09.2014

   

  Via Gelato Kimdir?

  Genel Müdürümüz Mukbil Yalçin bu konuda Italya’nin degisik bölgelerinde gurme dondurma ve sorbe üzerine çesitli kurslar almis,

  Dünyaca begenilen Italyan “gelato artigianale”nin bütün özellikleri ile ülkemizde uygulanabilmesi için Italya'da artizan dondurma yapan dondurma firmalarinda çalismis,

  bu firmalardaki tecrübelerini 2002 yilinda Via Gelato’da birlestirmistir. 

  Via Gelato, gurme dondurmanin vazgeçilmezlerinden olan dogal gidalarla üretim, tazelik ve mükemmeliyetçilik prensiplerinden asla vazgeçmeden,

  kalite ve ürün çesitliligini her zaman ileriye götürmektedir.

  Via Gelato bugün 500'e yakin tartisilmaz lezzetiyle kurumsal müsterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

   

  VIA GELATO HANGI DONDURMAYI ÜRETIYOR? ITALYAN GURME (ARTIZAN) DONDURMA

   

  Dondurma genel tanimi itibari ile genellikle sütle yapilan, dondurulmus, tatlandirilmis lezzetlendirilmis bir süt tatlisidir.

  Via Gelato’yu diger dondurmalardan ayiran en önemli özelligi ise tazeligidir. 

  Kisin üretilip yazin servis edilen dondurmalardan farkli olarak Via Gelato’da dondurmalar tamamen alinan siparislerden sonra üretimi yapilarak sizlere ulastirilmaktadir.

  Via Gelato’ da kullanilan dogal malzemeler, düsük seker orani ve düsük yag orani dolayisiyla genç, yasli herkesin rahatça tüketebilecegi bir dondurmadir.

  Via Gelato Italya’dan getirdigi akilli makineler ve olusturdugu sistemle % 100 hijyen kosullarinda üretim yapmaktadir.

  Nitekim bu sebeple HACCP VE TS EN ISO 9001:2000 belgelerini almaya hak kazanmistir.

  Bütün bu çalismalar, 500'e yakin tat, emegimiz ve hayal gücümüz ile birleserek sizlere Via Gelato tadi ve farkiyla sunulmaktadir.

  Örnegin meyveler satin alma ekibimizin özel çabalariyla, görerek taze olgun meyveler seçilerek alinir ve üretimde meyve disinda meyve yerine geçebilecek herhangi bir katki maddesi kullanilmaz.

  Meyveli dondurmalarimizda kullanilan meyve oranlarimiz bir meyveli dondurmada kullanilabilecek meyve orani sinirlarini adeta zorlar niteliktedir. 

  Dondurmalarda kullanilmasi gerekli olan yaglar içinde Via Gelato süt yagi kullanmakta, süt yaglari yerine geçebilecek bazi ucuz yaglar dondurma içinde kesinlikle kullanilmamaktadir.

  Via Gelato’nun fark yaratan özelliklerinden biri endüstriyel üretim yapan firmalarin dondurma içindeki hava yüzdesi oranlarinin çok ciddi oranda fazla olmasina ragmen Via Gelato lezzet ve yogun tadi ön planda tutmakta ve size sadece yogun kivamli dondurma yedirmektedir. Böylece hava orani düsük bir dondurma ile dondurmanin tadina varabiliyorsunuz.

  Dondurmamizin saklanma soguklugu diger dondurmalara göre düsük oldugundan yazla birlikte kisinda rahatlikla tüketilebilmektedir.

  Bugün Via Gelato Artizan Italyan dondurmasindaki tartisilmaz lezzeti ve 500'e yakin dondurma çesidi ile Istanbul’un en önemli yeme içme noktalarina ulasti.

  Seçkin otellerin mutfak sefleriyle isbirligi içinde yaratilan farkli lezzetler, deneysel tatlar, yüksek malzeme kalitesi Via Gelato’nun otellerin bir numarali tercihi olmasinda en önemli etkenler.

  Bugün Via Gelato basta satis noktalarimiz ile 5 Yildizli Otellerden, Butik Otellere, Uzakdogu restorantlarindan, Istanbul’un güzide balik restorantlarina, Osmanli mutfagindan, et restorantlarina kadar sektöre öncülük etmis seçkin birçok nokta araciligi ile üretimine devam etmektedir.  YORUMLAR  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.