DONDURMACILARIMIZI TANIYALIM Via Gelato

DETAYLI ARAMA

FİRMA ARA

 • Via Gelato

  Via Gelato

  ÜYELİK TARİHİ: 05.09.2014

   

  Via Gelato Kimdir?

  Genel Müdürümüz Mukbil Yalçın bu konuda İtalya’nın değişik bölgelerinde gurme dondurma ve sorbe üzerine çeşitli kurslar almış,

  Dünyaca beğenilen İtalyan “gelato artigianale”nin bütün özellikleri ile ülkemizde uygulanabilmesi için İtalya'da artizan dondurma yapan dondurma firmalarında çalışmış,

  bu firmalardaki tecrübelerini 2002 yılında Via Gelato’da birleştirmiştir. 

  Via Gelato, gurme dondurmanın vazgeçilmezlerinden olan doğal gıdalarla üretim, tazelik ve mükemmeliyetçilik prensiplerinden asla vazgeçmeden,

  kalite ve ürün çeşitliliğini her zaman ileriye götürmektedir.

  Via Gelato bugün 500'e yakın tartışılmaz lezzetiyle kurumsal müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

   

  VIA GELATO HANGİ DONDURMAYI ÜRETİYOR? İTALYAN GURME (ARTİZAN) DONDURMA

   

  Dondurma genel tanımı itibari ile genellikle sütle yapılan, dondurulmuş, tatlandırılmış lezzetlendirilmiş bir süt tatlısıdır.

  Via Gelato’yu diğer dondurmalardan ayıran en önemli özelliği ise tazeliğidir. 

  Kışın üretilip yazın servis edilen dondurmalardan farklı olarak Via Gelato’da dondurmalar tamamen alınan siparişlerden sonra üretimi yapılarak sizlere ulaştırılmaktadır.

  Via Gelato’ da kullanılan doğal malzemeler, düşük şeker oranı ve düşük yağ oranı dolayısıyla genç, yaşlı herkesin rahatça tüketebileceği bir dondurmadır.

  Via Gelato Italya’dan getirdiği akıllı makineler ve oluşturduğu sistemle % 100 hijyen koşullarında üretim yapmaktadır.

  Nitekim bu sebeple HACCP VE TS EN ISO 9001:2000 belgelerini almaya hak kazanmıştır.

  Bütün bu çalışmalar, 500'e yakın tat, emeğimiz ve hayal gücümüz ile birleşerek sizlere Via Gelato tadı ve farkıyla sunulmaktadır.

  Örneğin meyveler satın alma ekibimizin özel çabalarıyla, görerek taze olgun meyveler seçilerek alınır ve üretimde meyve dışında meyve yerine geçebilecek herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz.

  Meyveli dondurmalarımızda kullanılan meyve oranlarımız bir meyveli dondurmada kullanılabilecek meyve oranı sınırlarını adeta zorlar niteliktedir. 

  Dondurmalarda kullanılması gerekli olan yağlar içinde Via Gelato süt yağı kullanmakta, süt yağları yerine geçebilecek bazı ucuz yağlar dondurma içinde kesinlikle kullanılmamaktadır.

  Via Gelato’nun fark yaratan özelliklerinden biri endüstriyel üretim yapan firmaların dondurma içindeki hava yüzdesi oranlarının çok ciddi oranda fazla olmasına rağmen Via Gelato lezzet ve yoğun tadı ön planda tutmakta ve size sadece yoğun kıvamlı dondurma yedirmektedir. Böylece hava oranı düşük bir dondurma ile dondurmanın tadına varabiliyorsunuz.

  Dondurmamızın saklanma soğukluğu diğer dondurmalara göre düşük olduğundan yazla birlikte kışında rahatlıkla tüketilebilmektedir.

  Bugün Via Gelato Artizan İtalyan dondurmasındaki tartışılmaz lezzeti ve 500'e yakın dondurma çeşidi ile İstanbul’un en önemli yeme içme noktalarına ulaştı.

  Seçkin otellerin mutfak şefleriyle işbirliği içinde yaratılan farklı lezzetler, deneysel tatlar, yüksek malzeme kalitesi Via Gelato’nun otellerin bir numaralı tercihi olmasında en önemli etkenler.

  Bugün Via Gelato başta satış noktalarımız ile 5 Yıldızlı Otellerden, Butik Otellere, Uzakdoğu restorantlarından, İstanbul’un güzide balık restorantlarına, Osmanlı mutfağından, et restorantlarına kadar sektöre öncülük etmiş seçkin birçok nokta aracılığı ile üretimine devam etmektedir.



  YORUMLAR



  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.