DONDURMACILARIMIZI TANIYALIM Dondurmacci

DETAYLI ARAMA

FİRMA ARA

 • Dondurmacci

  Dondurmacci

  ÜYELIK TARIHI: 05.09.2014

   

  Istanbul / Caddebostan, Etiler, Göktürk

  70’li yillarda onlu yaslarinda bir çocuk, sicak yaz günlerinde kulagi yolda, bir satici nidasini beklerdi… “DONDURRMACCIIIII”!

  Kaymak, limon ve kakao bu askin en saf, en katkisiz haliydi... Iste o günlerde baslayan platonik bir sevdanin, bugün ilan-i askidir “DONDURMACCI”.

  Günümüz toplumunun dogala dönme ve gidasina sahip çikma ihtiyacina bir cevap olarak; tadi mazide, tinisi kulagimizda kalan o saf ve dogal dondurmayi günümüze tasima çabasidir “DONDURMACCI”.

  Isparta’nin gülü, Çesme’nin sakizi, Bodrum’un mandalinasi, Antep’in fistigi, Giresun’un findigi, Datça’nin bademi, Antalya’nin portakali, bergamotu, Bursa’nin seftalisi, visnesi, çilegi, Maras’in salebi, Istanbul’un akasyasi, Aysun hanimin özenle,  gözü gibi baktigi asil kizlarindan elde ettigi iksiri o güzel sütü ile, ama ne gida boyasi, ne gida aromalari ve ne de, hele hele, glikoz surubu katmadan, Dünya lezzetleri ile bulusuyor; Madagaskar’in vanilyasi, Fransiz Vhalrona kakaosu, Brezilya kahvesi, Iran’in safrani, Provance’in lavantasi ve daha niceleriyle...

  Bir dünya kültürü dondurma, Anadolulusu, Italyan’i, Fransiz’i ve Amerikan’i, serti, yumusagi, sütlüsü, meyvelisi... Hepsinin de ortak bir noktasi var; tatli bir soguklugun içimizde yarattigi o sicak mutluluk! Iste bu duygu sürüklüyor çocugunu, gencini ve yaslisini pesinden.

  Bizi, tüm “DONDURMACCI”leri çok mutlu ediyor bu askin pesinden kosmak, yeni tatlar yaratmak. Tam yakaladik dedigimiz anda yeni bir kapi daha açiliyor pesinden gitmemiz için bir daha...

  Elif, Ersin, Kaya,

  kisaca, “dondurmacci”ler!

   

  Dondurmacci'nin web sitesine ulasmak için tiklayin: 

     YORUMLAR  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.