DONDURMACILARIMIZI TANIYALIM Dondurmacci

DETAYLI ARAMA

FİRMA ARA

 • Dondurmacci

  Dondurmacci

  ÜYELİK TARİHİ: 05.09.2014

   

  İstanbul / Caddebostan, Etiler, Göktürk

  70’li yıllarda onlu yaşlarında bir çocuk, sıcak yaz günlerinde kulağı yolda, bir satıcı nidasını beklerdi… “DONDURRMACCİİİİİ”!

  Kaymak, limon ve kakao bu aşkın en saf, en katkısız haliydi... İşte o günlerde başlayan platonik bir sevdanın, bugün ilan-ı aşkıdır “DONDURMACCİ”.

  Günümüz toplumunun doğala dönme ve gıdasına sahip çıkma ihtiyacına bir cevap olarak; tadı mazide, tınısı kulağımızda kalan o saf ve doğal dondurmayı günümüze taşıma çabasıdır “DONDURMACCİ”.

  Isparta’nın gülü, Çeşme’nin sakızı, Bodrum’un mandalinası, Antep’in fıstığı, Giresun’un fındığı, Datça’nın bademi, Antalya’nın portakalı, bergamotu, Bursa’nın şeftalisi, vişnesi, çileği, Maraş’ın salebi, İstanbul’un akasyası, Aysun hanımın özenle,  gözü gibi baktığı asil kızlarından elde ettiği iksiri o güzel sütü ile, ama ne gıda boyası, ne gıda aromaları ve ne de, hele hele, glikoz şurubu katmadan, Dünya lezzetleri ile buluşuyor; Madagaskar’ın vanilyası, Fransız Vhalrona kakaosu, Brezilya kahvesi, İran’ın safranı, Provance’ın lavantası ve daha niceleriyle...

  Bir dünya kültürü dondurma, Anadolulusu, İtalyan’ı, Fransız’ı ve Amerikan’ı, serti, yumuşağı, sütlüsü, meyvelisi... Hepsinin de ortak bir noktası var; tatlı bir soğukluğun içimizde yarattığı o sıcak mutluluk! İşte bu duygu sürüklüyor çocuğunu, gencini ve yaşlısını peşinden.

  Bizi, tüm “DONDURMACCİ”leri çok mutlu ediyor bu aşkın peşinden koşmak, yeni tatlar yaratmak. Tam yakaladık dediğimiz anda yeni bir kapı daha açılıyor peşinden gitmemiz için bir daha...

  Elif, Ersin, Kaya,

  kısaca, “dondurmacci”ler!

   

  Dondurmacci'nin web sitesine ulaşmak için tıklayın: 

     YORUMLAR  Aşağıdaki işlem sonucunu yandaki kutucuğa "Sonuç" yazan kısma yazınız.